Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: foundationschool
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 528

Na stronie:
Gości: 1
Użytkowników: 0
Razem: 1

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

















Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

























Karkonoski Klub Wędkarski




Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Finanse Koła




Skąd się biorą i co się dzieje z pieniędzmi wpływającymi do Koła Grodzkiego.


Koło Grodzkie, podobnie jak wszystkie koła wędkarskie, realizuje budżet uchwalany corocznie na Walnym Zgromadzeniu Członków Koła. W praktyce wygląda to tak, że podczas zebrania walnego dyskutujemy jedynie nad zasadami podziału pieniędzy. Nie jesteśmy wówczas w stanie określić konkretnych kwot wpływów i wydatków z prostej przyczyny. Zebrania muszą się odbyć najpóźniej w marcu, a największe wpływy ze sprzedaży opłat mamy pod koniec kwietnia. Budżet roczny powstaje zatem w oparciu o przychody szacunkowe.

Przychody Koła

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży znaków trafiają do kasy okręgu. Tam następuje podział środków i pieniądze wracają do koła w formie tzw. dotacji. Dotacja składa się z różnych, procentowo obliczonych kwot od poszczególnych składek. Średnio jest to ok. 20 % sumy zebranych przez koło środków.

Jak to wygląda u nas w praktyce ? Liczba członków Koła Grodzkiego waha się w granicach 150 - 170 członków. Z zebranych składek dla Koła Grodzkiego pozostaje ok. 4 500,- zł
Dodatkowymi wpływami są wartości przekazywane przez sponsorów. Najczęściej związane z konkursami, zawodami lub organizowanymi spotkaniami członków i sympatyków Koła.

Na co nie wydajemy pieniędzy.

To co odróżnia nas od większości kół wędkarskich, to ścisłe restrykcje nałożone na wydatki z budżetu koła. Najważniejszą zasadą jest znaczne ograniczenie wydatków na działalność członków Zarządu. Nie rozliczamy delegacji, telefonów służbowych, diet sędziowskich, itp. Nie wydajemy na zakup przyborów biurowych, ani wynajęcie lokalu na siedzibę Koła. Również koszty paliwa na wyjazdy służbowe oraz koszty rozmów telefonicznych pokrywamy z własnych kieszeni.

Na co wydajemy Wasze pieniądze.

Najważniejszą pozycją w budżecie Koła Grodzkiego są wydatki związane z organizacją spotkań członków i sympatyków Koła. Obecnie przyjęliśmy zasadę, że kwota ta przekroczy 30 % otrzymanej dotacji. Warto pamiętać, że kwoty przeznaczane na organizację tego typu imprez są znacznie zwiększane dzięki naszym sponsorom.
Kolejna, ściśle określona kwota, to 10 % wpływów przeznaczone na działalność sportową. Kwotę taką przekażemy dla działającego w ścisłym związku z Kołem Grodzkim, Karkonoskiego Klubu Wędkarskiego.
Pozostałe środki przeznaczone zostaną na bieżącą działalność Koła. W tym najważniejsze pozycje: zakup upominków dla naszych członków (wręczanych podczas dokonywania rocznych opłat), dieta skarbnika, realizacja nowego serwisu internetowego, itp.

Zastanawiając się nad budżetem, zauważając jego niedoskonałości, warto pamiętać, że o budżecie Koła decydują osoby biorące udział w corocznym, Walnym Zebraniu Członków. Zarząd Koła odpowiada jedynie za jego realizację.

V-ce Prezes Koła Grodzkiego
Jarek Krempa









Prawa autorskie © Grodzkie PZW Jelenia Góra - dolnośląski serwis wędkarski Wszystkie prawa zastrzeżone.

Opublikowane: 2005-04-05 (9381 odsłon)

[ Wróć ]
Content ©
Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund