Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: foundationschool
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 528

Na stronie:
Gości: 1
Użytkowników: 0
Razem: 1

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry

Miejsce rozgrywania: rzeka Odra w woj. lubuskim

Charakterystyka zawodów:
Wędkowanie z brzegu. Dopuszczone wyłącznie ryby drapieżne.

1. Przygotowanie informacyjne.

Jakość materiałów drukowanych, opis łowiska, ogólnodostępna tablica informacyjna nie budziła zastrzeżeń. Doszło jednak do poważnego błędu. W dniu poprzedzającym zawody organizator podjął decyzję o zmianie łowiska - zawody przeniesiono o ok. 40 km w dół rzeki. Podczas, gdy spora grupa zawodników trenowała na odcinku wskazanym w komunikacie, wybrane osoby otrzymały informację o przeniesieniu zawodów i mogły odbyć trening już w miejscu wędkowania. Takie działanie organizatorów na pewno nie sprzyjało wyrównaniu szans. Powinno być znacznie wcześniej wyznaczone łowisko zapasowe. Skoro się tak nie stało decyzja o zmianie łowiska powinna być utajniona do momentu odprawy zawodników.

OCENA: ++---

2. Zasady rozgrywania zawodów i organizacja wędkowania.

Organizator nie ingerował w ogólnie obowiązujące zasady rozgrywania zawodów tej rangi. Dopuszczono do wędkowania wszystkie zbiorniki wodne leżące na międzywalu z wyjątkami jednoznacznie opisanymi podczas odprawy.
Na wyróżnienie zasługuje wyjątkowa sprawność odprawy. Zawodnicy dowożeni byli na sektory bardzo dobrze oznakowanymi autokarami. Pomimo trudności związanych z przeniesieniem miejsca startu transport, odprawa sektorowa i rozpoczęcie zawodów odbyło się punktualnie. Jedynym zastrzeżeniem może być brak podziału na podsektory z wyznaczeniem dodatkowych miejsc startu - nie uniknięto żenującego "wyścigu z wędkami".

OCENA: ++++-

3. Przygotowanie łowiska.

Wybrany przez organizatorów odcinek rzeki charakteryzował się wysoką rybnością i pozwalał, pomimo bardzo trudnych warunków (nagły wzrost pozomu wody), na osiągnięcie zadowalających wyników. Końce sektorów i obszary wyłączone były oznakowane prawidłowo. Woda była patrolowana przez staż rybacką. Nie spotkałem się z problem zajęcia stanowisk przez wędkarzy nie borących działu w zawodach.

OCENA: ++++-

4. Jakość sędziowania, punktacja i wyniki

Jakość pracy sędziów była mocno zróżnicowana. Zdarzyło się, że sędziowie opuścili łowisko przed zakończeniem tury pozostawiając kilku zawodników bez zaliczenia ryb. Był przypadek gdy sędzia sektorowy nakazał przemieszaczać się zawodnikowi ze złowionymi rybami do punktu startowego. Zdarzało się, że ryby po zmierzeniu lądowały w krzakach lub kałużach, bo dojście do wody było zbyt utrudnione. W zawodach na żywej rybie to oczywiście niedopuszczalne praktyki. Organizator powinien zdawać sobie sprawę z ew. trudności i zapewnić odpowiednią ilość sprawnych fizycznie i dostatecznie wyszkolonych sędziów. Ogólny obraz sędziowania ratowała jedynie znakomita praca dwóch sędziów w rejonie promu w Poniatowicach. Kilku zawodników zwracało uwagę na ich profesjonalne zachowanie, brak nachalności, niezwykłą sprawność i zaangażowanie, pomimo zaawansowanego wieku.

Wyniki ogłoszono po dość długim czasie od zakończenia wędkowania lecz nie spotkałem się z przypadkiem niewłaściwego naliczenia punktów.

OCENA: ++---

5. Warunki lokalowe, wyżywienie, udział sponsorów.

Ośrodek Doradztwa Rolniczego w którym od lat przyjmowani są uczestnicy Bolenia Odry, to miejsce o wielkim potencjale lecz dość przeciętnych warunkach. Wyraźnie czuć tam "ducha minionej epoki". Również wyżywienie wiele pozostawiało do życzenia. Na plus zaliczyć należy jedynie łatwość dojazdu, wygodny parking, dużą salę konferencyjną, dostępność internetu, itp.
Wspomnieć również należy, że organizator zapewnił dość przyzwoity katering - ciepły posiłek po turze i suchy prowiant na czas wędkowania. Szkoda tylko, że podczas jednaj z tur zapomniano wyjąć koszy z jedzeniem z autokaru i całość odjechała w nieznanym kierunku, a dla zawodników pozostały jedynie napoje.

OCENA: +++--

6. PODSUMOWANIE:

Najsilniejsze strony tej imprezy to bez wątpienia znakomite, naturalne łowisko, terminowość organizatorów i organizacja przemieszczania pomiędzy bazą, a punktami startu.
Najsłabsze punkty to: roztargnienie organizatorów i słabe wyszkolenie części sędziów oraz nieprawidłowy sposób przeprowadzenia zmiany łowiska.

Ogólna ocena niska lecz pozytywna. Po usunięciu kilku mankamentów "Boleń Odry" może być jedną z najciekawszych imprez cyklu Grand Prix.

Dodane: October 12th 2010
Recenzent: jarekk
Wynik:
Odsłon: 4816
Język: polish

  

[ Powrót do indeksu recenzji | Komentarz końcowy ]

Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.05 sekund