Witaj Gość!   [ Logout ]    
Działalność Koła
Dane adresowe - kontakt
 Egzaminy na kartę wędkarską
Nasze finanse

Władze Koła
rozliczenie pracy Zarządu

 Zarząd I kadencji 2003-2005
 Zarząd II kadencji 2005-2009
 Zarząd III kadencji 2009-2013
 Zarząd IV kadencji 2013-2017

Użytkownicy
Witaj, Gość
Pseudonim
Hasło
(Zarejestruj się)
Członkostwo:
Ostatni: foundationschool
Nowe dzisiaj: 0
Nowe wczoraj: 0
Wszystkie: 528

Na stronie:
Gości: 1
Użytkowników: 0
Razem: 1

Informacje i komunikaty
Wody górskie (info)
 Schemat Pilchowic

Nasi sponsorzy

Kącik Wędkującej Młodzieży

Przyjaciele Grodzkiego

Karkonoski Klub Wędkarski
Recenzje z zawodów
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic
· Spinningowe Grand Prix Polski - Boleń Odry
· Spinningowe Grand Prix Polski - Sandacz Turawy
· Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Sanu

Spinningowe Grand Prix Polski - Puchar Katowic

Miejsce rozgrywania: jeziora zaporowe w Dziećkowicach i Przeczycach

Charakterystyka zawodów: Wędkowanie z łodzi wyposażonych w silniki elektryczne. Dopuszczone wyłącznie ryby drapieżne.

1. Przygotowanie informacyjne.

Jakość materiałów drukowanych nie budziła zastrzeżeń. W okolicy biura zawodów znajdowała się główna tablica informacyjna. Nie było to dobre umiejscowienie. Wielu zawodników tam nie dotarło, a o wynikach dowiadywali się pocztą pantoflową. Zabrakło też, znanego z innych zawodów tej rangi, wyraźnego oznakowania miejsca zawodów - nie było flag Stowarzyszenia, bannerów informacyjnych, itp.

OCENA++---

2. Zasady rozgrywania zawodów i organizacja wędkowania.

Organizator nie ingerował w przepisy ogólne obowiązujące na zawodach tej rangi. Wyłączono części łowisk w taki sposób, by wyrównać szanse wszystkich startujących. W powyższych kwestiach nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Organizator wykazał się również zapewniając wygodne i bezpieczne łodzie z pełnym wyposażeniem. Fatalnie natomiast zorganizowano dojazd na sektory. Nie zapewniono autokarów, nie oznakowano dojazdu nad wodę, a nawet nie rozdano mapek lub opisowych wskazówek dojazdu. Obydwie przystanie nie leżały przy drogach głównych. Były przypadki błądzenia i spóźnień zawodników nie znających terenu zawodów.

OCENA: ++---

3. Przygotowanie łowiska.

Zawody rozgrywano na mocno przełowionych łowiskach, dorybionych w przeddzień zawodów wymiarowym szczupakiem wpuszczanym punktowo. Zrozumiałe jest, że takie rozwiązanie sprzyjało zawodnikom miejscowym i znającym tutejsze zwyczaje. Łowisko oceniane przez zawodników jako nieciekawe pozbawione drapieżnika naturalnego.
Na znacznej części łowiska rejony przybrzeżne zajmowali wędkarze miejscowi łowiący metodami stacjonarnymi, ograniczając w ten sposób dostęp zawodnikom.
Oznakowanie rejonów wyłączonych z wędkowania - prawidłowe.

OCENA: +----

4. Jakość sędziowania, punktacja i wyniki.

Mierzenie ryb prowadziły ekipy sędziów na łodziach. Ilość sędziów była w pelni zadowalająca. Podpływano na silnikach, a na ostatnim etapie przy pomocy wioseł. Nie było nachalności sędziów, ani zbyt długiego oczekiwania. Sędziowanie, to najmocniejsza strona Pucharu Katowic. Nieco gorzej było z wynikami. Organizatorzy prawdopodobnie ręcznie zliczali punkty, gdyż na wyniki z tur trzeba było oczekiwać około dwóch godzin. Nie było jednak rażących błędów, a drobne potknięcia - np literówki, usuwano natychmiast.

OCENA: ++++-

5. Warunki lokalowe, wyżywienie, udział sponsorów.

Warunki lokalowe - wieloosobowe domki campingowe o kiepskim wyposażeniu i niskim standardzie. Do tego niewielki budynek z lokalem gastronomicznym obsługującym również gości zewnętrznych. Warunki jakie zapewnili nam organizatorzy spełniły podstawowe potrzeby lecz nie zasługują na szczególnie wysoką ocenę. Znacznie lepsze wrażenie zrobiła jakość wyżywienia (możliwość zamówienia indywidualnie) oraz oferowany w ramach opłaty startowej suchy prowiant wręczany przed rozpoczęciem tury.

OCENA: ++---

6. Podsumowanie:

Zawody cyklu Grand Prix Polski powinny oprócz zawodniczych punktów dawać również satysfakcję wędkarską. Trudno o tym mówić w przypadku łowienia "sztucznych" ryb tuż po zarybieniu. Również niezrozumiała oszczędność organizatorów na wynajmie autobusu, na kilku tabliczkach informacyjnych, na wydruku mapek lub wskazówek ułatwiających dojazd. Trudno było uniknąć wrażenia podczas całego pobytu, że organizatorzy zostali przymuszeni do zorganizowania Pucharu Katowic i robią to jakby od niechcenia.

Gdyby nie wzorowa praca sędziów byłyby to jedne z najgorzej zorganizowanych zawodów cyklu Spinningowego GPX Polski.

Dodane: October 13th 2010
Recenzent: jarekk
Wynik:
Odsłon: 4923
Język: polish

  

[ Powrót do indeksu recenzji | Komentarz końcowy ]

Serwis działa od: 21.04.2003 r.

red. Zarząd Koła PZW Grodzkie

Wszelkie prawa zastrzeżone

PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.08 sekund